Do dekorowania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Dawno, dawno temu, niedaleko jeziora Siljan, które powstało we wgłębieniu po upadku wielkiego meteorytu w środkowej Szwecji, miejscowi drwale zaczęli zimowymi wieczorami strugać koniki dla swoich dzieci. Kiedy dokładnie to było, tego już pewnie nikt nie wie ale piewsze historyczne wzmianki o drewnianych zabawkowych koniach na targu pochodzą z pierwszej połowy XV wieku. Ojczyzną słynnego szwedzkiego konika Dalahast jest Dalarna – miasto leżące w pobliżu jeziora Silian.
Koń jest od niepamiętnych czasów związany z człowiekiem, uzyczał mu swojej siły, pomagał mu się przemieszczać przez tysiąclecia. Każdemu z nas przydało by się teraz końskie zdrowie.
Symbolika konia jest niezwykle bogata, często wykorzystywana w sztuce. Mnie bardzo odpowiada obraz konia i jeźdźca jako obrazu człowieka – jeździec symbolizujący głowę – myślenie i świadomość a koń jako obraz woilitywności człowieka jego sił i instynktów.
Ani jeździec ani koń z w pojedynkę wiele w świecie nie zdziałają, bo jeden potrzebuje drugiego. Nasza głowa potrzebuje siły sprawczej, ale oczywiście musi wcześniej nauczyć się nad nią panować. Wtedy dopiero można wybrać się w podróż życia.
Konik może też powieźć w świat doświadczeń i przeżyć artystycznych, ciebie i Twoje dzieci.
Wystarczy tylko wyruszyć w drogę i odkryć tę krainę

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl