Opcje przeglądania
Dla dzieci od:
Rodzaj Materiału :
Eko zabawka :
Produkt nowy :
Wykonano przez :
Producent
Cena
  • od
    do

Zabawki sensoryczne

Tworząc asortyment naszego sklepu, mamy na uwadze nie tylko frajdę dzieciaków wynikającą z zabawy naszymi produktami, ale także ich prawidłowy rozwój, w którym w znaczący sposób mogą pomóc odpowiednio dobrane zabawki. Zależy nam na tym, by dostarczać rodzicom mądrych, przemyślanych akcesoriów do zabawy dla ich pociech, w których najważniejsza nie jest mnogość funkcji użytkowych, ale stymulacja rozwoju malucha. Jak sama nazwa wskazuje, zabawki sensoryczne to takie, przy korzystaniu z których angażowane są poszczególne zmysły dziecka: dotyk, wzrok, słuch czy węch.

Charakterystyka zabawek sensorycznych dla dzieci

W przypadku zabawek sensorycznych każdy detal ma znaczenie, jeśli może pozytywnie wpłynąć na percepcję malucha. Nie bez znaczenia jest materiał, z którego powstają nasze produkty - stawiamy przede wszystkim na naturalne rozwiązania, dlatego w naszym sklepie dominuje przede wszystkim drewno. Dzieciaki, dotykając materiałów o różnej fakturze, poznają otaczający nas świat, dowiadują się o istnieniu surowców innych niż plastik, w dodatku o wiele przyjemniejszych w dotyku i ciekawie pachnących. To sprawia, że chętnie bawią się zabawkami z naszej oferty i - w przeciwieństwie do masowo produkowanych przedmiotów z tworzywa sztucznego - nie rzucają ich w kąt już po kilku godzinach od zakupu.

Pomoce do integracji sensorycznej

Zabawki sensoryczne to też takie, dzięki którym dziecko uczy się integrowania bodźców - informacji dochodzących do niego. Są to również akcesoria, które angażują ich małych użytkowników do wykonywania określonych czynności - dmuchania, popychania, łączenia, rzucania. Wszystkie te aktywności przyczyniają się do wykształcania sprawności ruchowej malucha, dlatego bywają stosowane w gabinetach logopedycznych i pediatrycznych jako element terapii integracji sensorycznej, a także w rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych.

Zabawki te są zatem szczególnie polecane dla dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej, u których reakcja na bodźce zachodzi wolniej lub w sposób niewłaściwy i które mają kłopot z odpowiednią koordynacją ruchową. Z pomocy do integracji sensorycznej można korzystać także w domu, bawiąc się z dzieckiem przy użyciu zabawek oferowanych w naszym sklepie. Część z nich ma formę gier dla kilku osób, stanowią więc doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu dzieci i rodziców, przyczyniając się jednocześnie do niwelowania ewentualnych dysfunkcji sensorycznych u maluchów.

Każda zabawka sensoryczna w naszym sklepie posiada opis jej funkcjonalności i wpływu na rozwój dziecka. Zapraszamy do przejrzenia asortymentu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl