Opcje przeglądania
Producent
Dla dzieci od:
Rodzaj Materiału :
Eko zabawka :
Produkt nowy :
Producent
Cena
  • od
    do

Drewniane puzzle i układanki

Drewniane łuczki i układanki oferowane w naszym sklepie należą do dziedziny zabawek kreatywnych. Co to oznacza? Że dostarczamy maluchom i ich rodzicom przedmiotów, mogących stać się inspiracją do wymyślania coraz to nowych zastosowań i sposobów połączenia. Nasze zabawki nie zawierają instrukcji obsługi, a na opakowaniu nie ma punktu odniesienia w postaci ilustracji, jak powinna wyglądać gotowa układanka. Dajemy dzieciom swobodę w zakresie twórczej zabawy dostarczonymi przez nas produktami i wiemy, że doskonale sobie z tym poradzą.

 

Zalety układanek dla dzieci

Oprócz tego, że sprawiają mnóstwo frajdy ich użytkownikom, rozmaite układanki i puzzle mają za zadanie wypracowanie koordynacji ruchowej malucha. Dzięki żmudnemu szukaniu pasujących do siebie elementów dziecko rozwija swoje zdolności umysłowe i manualne. Tworzy swoje małe dzieło na zasadzie skojarzeń i inteligencji, która wskazuje, jaka część zabawki powinna być połączona z elementem, który właśnie trzyma w dłoni. W ten sposób kształtuje się wyobraźnia przestrzenna, która w dalszym etapie rozwoju pozwala człowiekowi na przykład korzystać z map, a w przyszłości samodzielnie je opracowywać. To między innymi dlatego nasze drewniane układanki są tak chętnie wybierane przez rodziców i równie chętnie rozpracowywane przez dzieci.

Układanki logiczne i lewopółkulowe

Układanki logiczne to sprytnie zaprojektowane łamigłówki, które zmuszają malucha do wysilenia umysłu i zastanowienia się nad tym, które elementy najlepiej do siebie pasują. Opracowane przez nas zabawki dostarczają więcej niż jedno rozwiązanie. Dziecko może ułożyć je na różne sposoby, przez co za każdym razem na nowo ćwiczy kreatywność i otrzymuje zupełnie nowy, często niepowtarzalny efekt.
Zadbaliśmy także o to, by dostarczyć Waszym pociechom zabawki stymulujące myślenie analityczne. W naszym asortymencie dostępne są także tzw. układanki lewopółkulowe, które – jak nazwa wskazuje – mają za zadanie angażować lewą półkulę mózgu dziecka, odpowiedzialną za rozumienie, myślenie logiczne, w tym także zdolność pisania i wykonywania obliczeń matematycznych. Jak widać, już od najmłodszych lat, przy pomocy mądrze dobranych zabawek, można wspierać zdolności dziecka i przyczyniać się do jego sukcesów w przyszłości.

Drewniane puzzle dla dzieci

Drewniane puzzle, łuczki i układanki są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż ich plastikowe odpowiedniki, dlatego mogą służyć dzieciakom przez wiele lat. Tym bardziej, że zaspakajają oczekiwania zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych użytkowników. Mnogość możliwość budowania układanek sprawia, że wraz z wiekiem rośnie poziom skomplikowania konstrukcji, a przez to zabawki nie nudzą się po pewnym czasie, gdy dziecko jest już starsze.
Układanki drewniane to także bezpieczna zabawa przedmiotami pozbawionymi toksycznych substancji. Powstają z naturalnego drewna (dębowego lub bukowego) i nadają się dla dzieci powyżej 3. roku życia. Ze względu na fakt wykonywania łuczków, puzzli i układanek ręcznie, każda zabawka jest niepowtarzalna. Doskonale nadaje się przez to na prezent jako produkt unikalny, wyprodukowany z sercem i pragnieniem radości oraz prawidłowego rozwoju maluchów.
Na ilustracjach znajdziecie kilka zastosowań naszych drewnianych łuczków i układanek, cała reszta przyjdzie Wam lub Waszym dzieciom do głowy w trakcie zabawy. Wówczas ta zabawka, wraz z wewnętrzną twórczością jej użytkownika, ożywa tak samo jak kartki ciekawej książki podczas snucia opowieści. Nie myślcie o naszych zabawkach jak o kawałkach drewna - tak jak nie myślicie o interesującej książce, że to tylko papier...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl