Jak wybierać bezpieczne zabawki dla dzieci?

0
Jak wybierać bezpieczne zabawki dla dzieci?

Każdemu rodzicowi zależy na bezpieczeństwie jego dziecka. To właśnie z troski o to, by maluchowi nie stała się krzywda wynika większość zakazów i upomnień. Mając na względzie bezpieczeństwo naszej pociechy, przygotowujemy zdrowe potrawy, wyposażamy pokój w meble bez ostrych krawędzi, trzymamy za rękę, prowadząc przez ulicę, przechowujemy chemię gospodarczą poza zasięgiem małych rączek... Mnóstwo czynności każdego dnia wykonujemy, dbając o to, by dziecku nie stało się nic złego. Wyrazem troski o jego bezpieczeństwo jest także wybór odpowiednich zabawek.

Materiał i wykonanie

Zanim kupimy zabawkę dla dziecka, zwróćmy uwagę na to, z czego i jak powstała. Najlepsze są te wykonane z naturalnych surowców, takich jak drewno czy filc. Pozbawione toksycznych substancji nadają się nawet dla maluchów z alergią. Zachęcając dziecko do zabawy ekologicznymi przedmiotami, nie musimy martwić się ewentualnym oddziaływaniem sztucznych substancji na zdrowie naszego szkraba. Naturalne zabawki, bez sztucznych barwników są też doskonałe dla najmłodszych, które przedmioty wkładają do buzi.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest wybór zabawek, które zostały wykonane ręcznie. Masowa produkcja zawsze niesie ze sobą ryzyko wad i usterek. Takiej możliwości nie ma w przypadku produktów tworzonych przez rzemieślników. Każdą zabawkę wykonują oni z należytą starannością, dbając o szczegóły i wpływając w ten sposób na bezpieczeństwo zabawy.

Zgodność z normami

Istnieją odgórne wytyczne, jakie muszą spełnić zabawki dla dzieci, by mogły zostać dopuszczone do użytku. Przed zakupem obejrzyjmy opakowanie zabawki lub zapoznajmy się z jej opisem, jeśli korzystamy ze sklepu internetowego, takiego jak nasz. Producent ma obowiązek zamieścić informację o przeznaczeniu zabawki (np. dla dzieci od 3. roku życia), instrukcji jej użytkowania i sposobie konserwacji.

Pamiętajmy, aby zabawki zawsze dostosowywać do wieku dziecka. Maluszki nie mogą bawić się zabawkami, które zawierają drobne elementy. Mogłyby zostać połknięte lub wchłonięte przez nieświadomą zagrożenia pociechę. Zwróćmy też uwagę na ewentualne części ruchome, a także takie aspekty jak dźwięk, jaki wydaje zabawka. Tony o zbyt wysokim natężeniu mogą być szkodliwe dla kilkulatka.

Robiąc zakupy w naszym sklepie, mają Państwo pewność wyboru bezpiecznych zabawek dla swoich dzieci, dlatego zapraszamy do przejrzenia asortymentu naturalnych zabawek z drewna https://krasnoludek.pl/pl/c/Zabawki-drewniane/1.

Nie mniej ważną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest sposób przechowywania zabawek w dziecięcym pokoju. Unikajmy stawiania pluszaków na wysokich półkach, do których dziecko ma ograniczony dostęp. Wspinanie się po krzesełku czy stoliku może skończyć się upadkiem. Uczulajmy też malucha na odkładanie zabawek na miejsce, aby uniknąć potknięć czy wdepnięć w rozrzucone klocki bądź samochodziki.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl