Buciki dziecięce – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

0
Buciki dziecięce – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Buty dziecięce to dla rodziców temat rzeka. Chcemy, aby nasze pociechy wyglądały w nich dobrze, ale przede wszystkim zależy nam na tym, aby dziecięce buty były zdrowe i zapewniały prawidłowy rozwój dziecięcej stopie. Jeśli dodać do tego, że dziecięce stópki rosną w zastraszającym tempie, wybierając konkretny model buta, mamy twardy orzech do zgryzienia. Aby być spokojniejszym o stopy naszych maluchów, przy wyborze bucików musimy kierować się innymi wytycznymi niż tymi przy wyborze butów dla dorosłych. Bezdyskusyjnie najważniejsze będzie zdrowie dziecięcej stopy i wygoda użytkowania. Zastanówmy się, co jeszcze.

Jakość i wygoda

Jeśli chcemy być pewni dobrej jakości bucików dla naszej pociechy, postawmy na pantofle wykonane ręcznie, z wysokiej jakości skóry naturalnej, wolnej od szkodliwych i drażniących substancji. Takie właśnie są buciki baBice, które znajdziecie Państwo w asortymencie naszego sklepu - https://krasnoludek.pl/pl/c/Buciki/34. Taki rodzaj pantofla ma miękką podeszwę, dzięki czemu wspiera prawidłowy rozwój dziecięcej stopy i jest doskonałą alternatywą do chodzenia boso, o czym zapewniają lekarze pediatrzy i ortopedzi, zalecając właśnie taki rodzaj buta. Aby but dobrze trzymał się na stopie malucha, wyposażony jest w elastyczną gumkę wokół stopy, która dodatkowo ułatwia zakładanie pantofla i nie sprawia żadnych trudności w samodzielnym nakładaniu obuwia.

Zdrowe nóżki

Aby być pewnym, że buciki typu soft sole są bezpieczne i zdrowe dla maluchów, warto wiedzieć, że wykonane są ze skóry pochodzącej z zaufanej garbarni, która pozbawiona szkodliwych składników jest zakwalifikowana do wyrobów przyjaznych oraz bezpiecznych dla człowieka i jego zdrowia. Dziecko spędzające kilka godzin w obuwiu, ma na stopach buciki lekkie, przewiewne i oddychające, co decyduje o komforcie ich użytkowania i wpływa na dobrą kondycję dziecięcych stópek. Decydując się na konkretny model butów, pamiętajmy o odpowiednim dobraniu rozmiaru, tak by buciki były wygodne i dawały poczucie komfortu. Kiedy pomyślimy o najważniejszych kryteriach, jakie powinny spełniać dziecięce buciki, możemy skupić się na ich wyglądzie i pomyśleć o kolorystyce czy aplikacjach, które sprawią, że dziecko swoje pantofle będzie zakładać jeszcze chętniej. Wybierając buty, róbmy to jednak z głową i nie zapominajmy o tym, jak szalenie ważna jest odpowiednia konstrukcja i materiał, z jakiego wykonane są buty, bo ma to ostateczny wpływ na rozwój dziecięcej stopy i unikniecie w przyszłości niepotrzebnych problemów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl