Czym wyróżniają się kredki waldorfskie?

0
Czym wyróżniają się kredki waldorfskie?

Wdech to obserwowanie czegoś, czy słuchanie o czymś a potem wydech, czyli działanie które jest najczęściej zabawą pozwalającą wczuć się i przeżyć w to, co robią dorośli, oczywiście z perspektywy dziecka. Jednak ten wydech, ta ekspresja dziecka może nastąpić nie tylko w zabawie. Innym sposobem wyrażania samego siebie i swojego istnienia jest rysowanie. Dzięki niemu dzieci mogą puścić wodze fantazji, kreować nowe światy i postaci bez żadnych ograniczeń. Jedyną granicą wydaje się być kartka papieru. Choć często nasze pociechy na miejsce malowania wybierają ściany, meble czy nawet własne ciało. Zadaniem rodzica, oprócz zapewnienia miejsca do malowania, jest wybór kredek przede wszystkim bezpiecznych dla naszych dzieci, z dokładną informacją określającą nietoksyczność i wiek, dla którego przeznaczony jest dany produkt. Ponadto kredki powinny być dopasowane do małej dłoni, tak by dziecko z łatwością utrzymało je w rączce. Poza tym właściwie dobrane kredki stymulują mięśnie, którymi dziecko porusza podczas rysowania.

Kredki waldorfskie

Jedną z możliwości dla rodzica, zastanawiającego się nad wyborem odpowiednich dla dziecka kredek, jest wybór kredek waldorfskich. Czym wyróżniają się na tle innych? Dlaczego powinniśmy zwrócić na nie szczególną uwagę? Kredki waldorfskie (https://krasnoludek.pl/pl/c/Kredki/21) są wykonane z naturalnych surowców mineralnych, na bazie wosku pszczelego. Swoją formą, wydawać by się mogło, że nieporęczną, często przypominają małe kafelki doskonale wpasowując się w drobne rączki maluchów. Są delikatne w tonacji i potrafią harmonijnie łączyć się ze sobą, tworząc niezliczoną gamę barw. Nierzadko kredki waldorfskie mają kilka powierzchni rysowania i można z nich korzystać na wiele sposobów: nakładać kolory, mieszać, rozcierać lub po prostu malować. Ich delikatna kolorystyka przemawia do zmysłów i pobudza możliwości twórcze małych artystów, a unikalne efekty powstałych dzieł zachęcają dzieci do dalszej pracy.

Chodź, pomaluj swój świat

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie, żeby dziecko nie miało kredek. Kredki i kartka papieru dają dziecku i nam samym wiele możliwości. Dziecięcy obrazek to nie tylko zamalowana kartka papieru, ale też kalka myśli i odczuć małego autora. W ten sposób poznajemy, co drzemie w głowach naszych malców, jak postrzegają otaczający je świat i samych siebie, co jest dla nich ważne, a czego potwornie się boją. Rysowanie to prosta rzecz, ale rozwijająca w dziecku wiele obszarów między innymi emocjonalny, percepcyjny, estetyczny czy terapeutyczny zarówno jeśli chodzi wyrażanie siebie czy wręcz wyrzucenie z siebie na przykład lęków czy niepokojów ale jest również często wykorzystywany w diagnozie psychologicznej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl