Jak rozmieścić meble w dziecięcym pokoju?

0
Jak rozmieścić meble w dziecięcym pokoju?

Dziecięcy pokój to ważna przestrzeń w życiu malucha. To w niej będzie dorastał i spędzał sporą część swojego czasu. Warto zastanowić się, w jaki sposób można zagospodarować pokój dziecka tak, aby jak najlepiej spełniał swoją funkcję. Pomóc w tym może odpowiednie rozmieszczenie mebli. Ważny jest zresztą nie tylko ich układ, ale też rodzaj.

Dziecięcy pokój, czyli przestrzeń dziecka

Urządzając pokój dziecka, warto mieć na uwadze to, aby czuło się nim komfortowo, bezpiecznie i swobodnie. Dodatkową zaletą będzie, jeśli pokój będzie się wyróżniał od innych pomieszczeń. W ten sposób dziecko łatwiej utożsami się z tą przestrzenią i uzna ją za swoją. Duże znaczenie ma tu dobranie odpowiednich mebli. Jeśli rodzice poszukują czegoś innego niż wszechobecny i niekorzystny dla najmłodszych plastik, ciekawszego i ekologicznego, dobrą propozycją są drewniane meble dziecięce z asortymentu sklepu Krasnoludek. W ich przypadku estetyczne i współczesne wykończenie łączy się z klasyką. W ofercie znajdziemy drewniane stoliki, otwierane ławy, taborety, krzesełka i regały. Drewniane wyposażenie pokoju nada mu wyjątkowego charakteru. Obecność autentycznego drewna wprowadzi przytulną atmosferę, a dodatkowo zapewni przyjemny efekt wizualny.

Kilka wskazówek przy rozmieszczaniu mebli

W korzystaniu z przestrzeni pokoju pomoże dziecku, jeśli wydzielone zostaną w nim strefy. Meble można rozmieścić w taki sposób, aby wyznaczały obszary do zabawy, nauki i inne. Dzięki temu pokój będzie przejrzysty i przyjazny dla dziecka. Do wydzielania przestrzeni wykorzystuje się różne elementy – meble, ale też akcesoria, takie jak dywaniki czy pudła. Stworzenie kącików i stref ma też tę zaletę, że dzięki temu można nauczyć dziecko odkładania rzeczy na swoje miejsce. Kolejną wskazówką może być umieszczenie stolika czy biurka przy oknie, tak aby nie brakowało na nim światła. Natomiast dobrym miejscem dla łóżka będzie narożnik pokoju. W dziecięcym pokoju nie powinno zabraknąć ciepłych kolorów. Pomóc w tym może wyposażenie go na przykład w kolorowego konia na biegunach. Do tego celu wykorzystać można także ręcznie wykonane filcowe zabawki z barwnych materiałów. Tak jak drewniane meble, również te akcesoria zainteresowani rodzice znajdą w sklepie Krasnoludek.

Przestrzeń pokoju dziecięcego nie musi być skomplikowana. Nie musi być także powielaniem typowych i nieciekawych wystrojów. W zachowaniu balansu między funkcjonalnością a estetyką i prostotą pomogą artykuły z naszego sklepu.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl