Kredki kamyki – kiedy warto kupić je dziecku?

0
Kredki kamyki – kiedy warto kupić je dziecku?

Dziecko, malując, uczy się rozpoznawać kolory, łączyć je ze sobą i tworzyć nowe. Rysowanie i malowanie to nie tylko fajna zabawa, ale sposób na przekazanie przeżyć i uświadomienie sobie własnych emocji. Maluchy nie są jeszcze w stanie wyrazić wszystkiego słowami, a malowanie na to pozwala. My jako dorośli nie zawsze jesteśmy w stanie odczytać ten komunikat, który zawarty jest na kartce. Dzieci mogą malować czy rysować na różne sposoby, używając do tego różnych narzędzi. Mogą to być kreda, farbki czy kredki. Tych ostatnich jest wiele rodzajów, ale dziś przyglądniemy się bliżej kredkom kamykom i zastanowimy się, kiedy warto w nie zainwestować i podarować naszemu dziecku.

Pierwsze kredki

Jeśli twoje dziecko dopiero rozpoczyna przygodę z rysowaniem, kredki kamyki będą doskonałym rozwiązaniem. To kredki, jak sama nazwa wskazuje, przypominające kształtem kamyki. Owalny kształt pozwala dziecku na naturalne ułożenie ręki, która może być jeszcze nie gotowa na prawidłowy uchwyt ołówka przez co przygotowuje do swobodnego trzymania kredki ołówkowej czy pióra podczas pisania pierwszych liter. Prosta i naturalna forma kredek kamyków pobudza wyobraźnię oraz wspomaga rozwój właściwej motoryki u dziecka, dzięki czemu są one polecane przez nauczycieli oraz terapeutów. Kredki mogą być wykonane z różnych materiałów, ale zainwestujmy w produkty tworzone z surowców naturalnych, np. z wosku, dzięki temu są one całkowicie naturalne i bezpieczne dla dzieci oraz środowiska.

Trening czyni mistrza, a zanurzenie się w proces twórczy artystę.

Owalny kształt kredek kamyków sprawia, że rodzice coraz częściej decydują, by to właśnie nimi ich pociechy stawiały pierwsze kroki w malowaniu. To duże ułatwienie w drodze do zdobywania podstawowej umiejętności, jaką jest pisanie. Oprócz tego, że rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, wzmacniają też odpowiednie mięśnie rąk i palców. Terapeuci często wykorzystują je jako uzupełnienie terapii ręki prowadzącej do uzyskania prawidłowego chwytu. Kredki kamyki, oprócz wspomnianych właściwości terapeutycznych, świetnie rysują, a dzięki dużej ilości pigmentu oddają ładny, intensywny kolor. Również wielu dorosłych lub nastolatków spotykając się z tym nowym - pierwotnym kształtem kredki kamyka bierze ją odruchowo do ręki i zaczyna rysować uruchamiając nieświadomie w sobie swoją kreatywność i "budzi" się z niej kiedy cały rysunek jest już skończony. Zdarza się, że rysunek nie przetrwa ale jakości, które zyskamy w sobie w akcie tworzenia zostaną na długo.

Zalet kredek kamyków jest wiele. Wspomagają małą motorykę oraz przygotowują do nauki pisania, a ich unikatowy kształt zachęca do układania z nich kompozycji. Zrobione z naturalnych materiałów, doskonale nasycone kolorem i świetnie oddające go papierowi, zgrabne i w ładnym opakowaniu. Pasujące do ręki, miłe w dotyku, przyjemne dla oka, odpowiednie dla małych i dużych. Znajdziesz je w naszym sklepie: https://krasnoludek.pl/pl/c/Kredki/21.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl