5 propozycji zabaw ruchowych uwielbianych przez dzieci

0
5 propozycji zabaw ruchowych uwielbianych przez dzieci

Aktywność ruchowa wspiera rozwój dzieci na wielu płaszczyznach. Pozwala stymulować ich motorykę dużą, a co za tym idzie m.in. zmysł równowagi, koordynację ruchową i zręczność. Poza tym pozwala zadbać o zdrowie maluchów (szczególnie, jeśli będziemy planować zabawy na dworze), a także zacieśniać więzy rodzinne. Nic bowiem nie zbliża do siebie maluchów i ich rodziców tak jak robienie czegoś razem i radość z tego. Jeśli brakuje Wam pomysłów lub chcecie poznać nowe możliwości, poniżej przedstawiamy 5 propozycji zabaw ruchowych, które pokocha każde dziecko!

Gra w gumę
To prawdziwa klasyka, która od lat podbija serca kolejnych pokoleń. Grać można zarówno na dworze, jak i w domu, jeśli tylko wygospodarujemy w nim trochę miejsca. Możemy przy tym trzymać się zasad przykładowo gry w “dziesiątki” lub też wymyślić z dzieckiem własne zasady.

Gra z “Zośką”
Kolejna zabawa, którą większość z nas pamiętać będzie z własnego dzieciństwa. Podbijanie nogami miękkiej, kolorowej piłeczki to nie lada wyzwanie, któremu sprostać będzie chciał każdy maluch. Utrzymanie jej cały czas w powietrzu to prawdziwa sztuka!

Zabawy biegowe na czas
Odrobina zdrowej rywalizacji z pewnością nie zaszkodzi, a może nawet sprawić wszystkim uczestnikom wiele frajdy. Wszystko zależy bowiem od tego, jakie zaproponujemy zasady. Ciekawą propozycją może być przykładowo bieg z taczką do wyznaczonego punktu i z powrotem na czas. Kto najszybciej pokona trasę, ten wygrywa!

Slalom
W tym przypadku również możemy mierzyć czas wszystkim uczestnikom, jednak możemy skupić się po prostu na tym, by każdy poprawnie pokonał całą trasę. By zwiększyć nieco trudność, możemy turlać po ziemi lub podłodze piłeczkę, czy też ciągnąć na sznurku zabawkę na kółkach.

Kto dłużej... / Kto więcej razy...
… utrzyma kolorowy krążek pomiędzy dwoma kijkami w grze “Diabolo” lub też więcej razy odbije piłeczkę w grze “Złap piłeczkę”. Tu znów mamy do czynienia z odrobiną rywalizacji, która jednak pozwoli w ciekawy sposób wspierać zręczność i refleks u dzieci.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl