Co powinien zawierać zestaw stolarski dla małego majsterkowicza?

0
Co powinien zawierać zestaw stolarski dla małego majsterkowicza?

 Dzieci naśladują dorosłych. To jasne i zrozumiałe chyba dla każdego rodzica, dlatego też chętnie pozwalamy naszym pociechom od najmłodszych lat pomagać przy różnych domowych obowiązkach. Spora część dzieci chce jednak nie tylko razem z nami gotować, wstawiać pranie czy sprzątać. Często chcą też, tak jak tata lub mama, naprawiać zepsute rzeczy czy wspólnie majsterkować. Zestaw stolarski składający się z półprofesjonalnych narzędzi będzie wiec doskonałym prezentem dla nieco starszego już przedszkolaka. Zgodnie z pedagogiką waldorfską, a także Marii Montessori, maluchy właśnie poprzez zabawę powinny zdobywać umiejętności, które będą im przydatne w dorosłym życiu. Prawdziwy młotek, śrubokręt czy piła dostosowane do małych rączek są więc idealnym sposobem na rozwijanie zdolności manualnych, ale i logicznego myślenia poprzez naukę samodzielnego tworzenia nowych konstrukcji.

Co powinien zawierać więc dobry zestaw stolarski dla małego majsterkowicza?


Narzędzia, których nie może zabraknąć w półprofesjonalnym zestawie stolarskim
To, co powinno znaleźć się w walizce, w dużej mierze zależy oczywiście od tego, jakiego rodzaju prace interesują nasze dziecko – co chciałoby ono tworzyć lub też co my – jego rodzice, których chce przecież naśladować, robimy w przydomowym warsztacie. Jednocześnie wyróżnić możemy takie elementy, które stanowią absolutną podstawę wyposażenia walizki z zestawem stolarskim dla małego majsterkowicza. Są to takie narzędzia jak :
- młotek,
- kombinerki,
- śrubokręt,
- pilnik,
- piła,
- hebel,
- papier ścierny i drewniana kostka szlifierska,
- zaciski,
- miarki.
- poziomicę.
Co jeszcze może znaleźć się w zestawie stolarskim dla małego majsterkowicza?
Z dodatkowych elementów, które świetnie uzupełniać będą powyższą listę, warto zdecydować się na:
- imbusy,
- klucz francuski,
- papier ścierny i drewniana kostka szlifierska,
- kluczyk z ostrą końcówką do mniejszych elementów,
- narzędzie do wykonywania otworów.

Walizeczka wypełniona tego rodzaju narzędziami pozwoli Twojemu dziecku realizować rozmaite projekty własnego pomysłu, a także czynnie uczestniczyć w przydomowych naprawach. Jednocześnie ich rozmiar oraz sposób wykonania pozwolą mu robić to w możliwie bezpieczny sposób

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl