Czy krzesło służy tylko do siedzenia…? Jak wykorzystać meble do zabawy?

0
Czy krzesło służy tylko do siedzenia…? Jak wykorzystać meble do zabawy?

Posiadanie dziecka często inspiruje rodziców do szukania nowych rozwiązań. Na przykład zaczynają wymyślać kolejne sposoby na to, aby zająć dziecko i stworzyć mu przestrzeń potrzebną również do zabawy. Patrząc na to, jak dzieci radzą sobie z wykorzystaniem różnych rzeczy do zabawy, można zadać pytanie, czy także meble dziecięce mogą do tego posłużyć oraz jak można je do tego wykorzystać.

Jakie meble można wykorzystać do zabawy?

Jednym z pomysłów na wykorzystanie mebli może być stworzenie tak zwanego koszyka heurystycznego z otwieranej ławy dziecięcej. Taka ława pod siedziskiem posiada otwierany schowek, które można wypełnić różnymi „skarbami”. Rodzice mogą ukryć tam różne przedmioty, które będą nowe dla dziecka. Elementem zabawy będzie dla dziecka nie tylko posiadanie takiej własnej „skrytki”, ale też odkrywanie rzeczy, które tam znajdzie. Innym meblem, które również można wykorzystać do zabawy, jest drewniany taboret. Wydaje się, że tak prosta konstrukcja nie może posłużyć do rozrywki. Jednak, jeśli taboret odwróci się do góry nogami, okazuje się, że w połączeniu z dziecięcą fantazją sprawdzi się jako wytrzymała i niepsująca się zabawka. W podobny sposób można wykorzystać małe krzesełka. Innym meblem, który może służyć do zabawy jest drewniany stojak. Na nim dzieci mogą wieszać różne rzeczy, tworząc rodzaj wystawy lub po prostu ozdabiać go. Te oraz inne meble można połączyć z zabawkami imitującymi domowe czynności. Dziecko w ten sposób, poprzez zabawę, spontanicznie uczy się domowych obowiązków i przyzwyczaja się do nich. Dzięki temu rodzice nie muszą narzucać mu sztywnych zasad, dotyczących na przykład sprzątania.

Gdzie szukać odpowiednich mebli dla dzieci?

Wiedząc, że meble dziecięce nie muszą być jedynie meblami, warto dowiedzieć się, gdzie można znaleźć taki ich rodzaj, który dostarczy dziecku także zabawy. Powinny one być ciekawie wykończone i wyróżniać się na tle zwykłych mebli. Wtedy dziecko chętniej wykorzysta je również do zabawy. Zarówno ławy, jak i taborety oraz inne meble, które mogą stać się zabawkami, można znaleźć w sklepie Krasnoludek. Każdy z mebli jest dopasowany do potrzeb dziecka. Są to produkty drewniane, ręcznie wykonane, dzięki czemu zyskują one dodatkowego, wyjątkowego charakteru. Drewniana konstrukcja zapewnia trwałość i wytrzymałość mebli. W ten sposób podczas zabawy nie trzeba martwić się o ich uszkodzenie. Meble ze sklepu Krasnoludek mają też tę zaletę, że są bardziej ekologiczne od standardowych mebli dziecięcych, ponieważ nie zawierają tworzyw sztucznych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl