Dębowa twórczość czterech żywiołów z mamą i tatą

0
Dębowa twórczość czterech żywiołów z mamą i tatą

Pedagogika waldorfska słynie z między innymi z wspierania w dzieciach sfery samodzielności ale w nie mniejszym stopniu rozwija w dzieciach twórczość, kreatywność i nieszablonowość myślenia. Współczesna cywilizacja w której przyszło nam żyć "lubi" linie i kąty proste. Widać to wszędzie od naszych kuchni i mebli po budownictwo. Tak jest taniej, tak jest prościej, szczególnie dla maszyn, które wypierają ludzi w procesie produkcji. A jednak zachwycają nas domostwa Hobbitów, architektura organiczna, czy miękkie obłe, nie zawsze idealnie równe kształty, bo często widać w nich nie tyle działanie maszyny, co rękę człowieka, który poświęcił temu dziełu jakiś swój ( czasem nie mały ) czas, zaangażowanie, staranie się, pasję tworzenia, chęć by wyszło jak najpiękniej...

    Prosto od serca polecamy Państwu Układankę Waldorfską, przy których w naszej krasnoludkowej stolarni spędzamy bardzo dużo czasu, każdy element staramy się dopieścić, bo wiemy, że to zabawka dla dużych i małych, którą będziecie się bawić zarówno teraz jak i za 5 lat, która odkrywa w nas nieznane pokłady twórczości dając mnóstwo różnych sposobów zabawy. Klocki zrobione z jednego kawałka drewna, godzinami szlifowane a potem zawoskowane, pokazują w całej okazałości piękno dębowego drewna. Ta układanka waldorfska angażuje w nas zarówno naszą logiczno - konstrukcyjną sferę jak i kreatywną i artystyczną. Zachwycić się można każdym klockiem z osobna oraz tym, co zbudujemy razem z naszymi dziećmi. Może odkryjecie również ideę czterech żywiołów, która ukryła się kształcie układanki. Między innymi dlatego lubimy przesiadywać w naszej stolarni i tworzyć te cudeńka.

    Pisząc te słowa, moja czwórka dzieci już jest pełnoletnia i mieszka poza domem, ale wiele najmilszych memu sercu wspomnień z ich dzieciństwa to wspomnienia ze wspólnie spędzonego czasu z nimi lub we wspólnej obecności.

Paweł Borodziuk

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl