Dlaczego warto wybierać drewniane zabawki?

0
Dlaczego warto wybierać drewniane zabawki?

Przywołując wspomnienia z tych beztroskich początków naszego życia, pełno w nich ukochanych lalek kołysanych w łóżeczkach czy samochodów i ciężarówek ustawianych w szranki do kolejnego wyścigu. Choć świat pędzi w zastraszającym tempie, zabawki w dalszym ciągu zajmują ważne miejsce w życiu naszych pociech. I to teraz my decydujemy, jakimi zabawkami bawią się nasze dzieci, co one wnoszą do ich codzienności i czy z sentymentem będą powracać do tych chwil.

Dlaczego warto postawić na drewniane zabawki?

Drewniane zabawki to przede wszystkim bezpieczeństwo naszych dzieci. Drewno to materiał naturalny i przyjazny dla środowiska, nieposiadający sztucznych i toksycznych dodatków, czego nie możemy powiedzieć o ich plastikowych i nienaturalnych odpowiednikach. Drewniane zabawki nie stanowią dla maluchów żadnego zagrożenia ze względu na gładką konstrukcję i liczbę małych elementów ograniczoną do minimum. Drewniane klocki, kolejki, instrumenty muzyczne, samochody, lalki oraz ich domki, narzędzia czy puzzle to doskonałe materiały do pobudzania i rozwijania dziecięcej kreatywności. W przeciwieństwie do popularnych zabawek, gdzie lalka tańczy i mówi, samochód sam jeździ, a pistolet strzela laserem, drewniane zabawki ożywiają dzieci. Tutaj kołyszą się drewniane kołyski w rytm piosenek nuconym lalkom do snu, przyrządzane przy drewnianej kuchence potrawy bulgoczą dziecięcymi głosikami, drewniane łuczki dające nieskończoną możliwość układania klocków wyostrzają zmysły i pobudzają wyobraźnię do wytężonej pracy. Drewniane zabawki rozwijają dziecięcą kreatywność, ćwiczą ich zdolności manualne i wpływają na wyobraźnię przestrzenną. Ich prostota pobudza wyobraźnię i daje dziecku szansę na poszukiwanie nowych sposobów spędzania wolnego czasu.

W prostocie siła

Zalet drewnianych zabawek jest całe mnóstwo. Warto wspomnieć, że wyciszają dzieci i dają im odpoczynek od wszechobecnych we współczesnym świecie bodźców. Pozwalają tworzyć i rozwijać dziecięce światy wyobraźni. Uskuteczniają indywidualny i mądry rozwój dziecka, łącząc beztroską zabawę z efektywną nauką. To dlatego w naszym sklepie stawiamy na drewniany asortyment, dając rodzicom okazję do obdarowania ich pociech wartościowymi zabawkami - https://krasnoludek.pl/pl/c/Zabawki-drewniane/1.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl