Jak wybrać pierwszą przytulankę dla dziecka?

0
Jak wybrać pierwszą przytulankę dla dziecka?

Wśród dziecięcych zabawek specjalne miejsce zajmuje przytulanka. Towarzyszy ona w zabawie, ale też podczas snu czy spacerów. Niektóre dzieci zabierają je także do przedszkola, dzięki czemu czują się tam bezpieczniej. Przytulanka często zostaje z dzieckiem na dłużej, dlatego warto zastanowić się, na co zwrócić uwagę, wybierając jedną z nich, szczególnie jeśli ma to być pierwsza tego rodzaju zabawka.

Jaka powinna być przytulanka idealna?

Idealna przytulanka to taka, która będzie pozytywnie się kojarzyć dziecku i którą będzie chciało zabierać ze sobą wszędzie. Aby tak się jednak stało, miś czy lala muszą stać się dziecku bliskie. Z tego powodu szczególnie warte uwagi są przytulanki, które zostały wykonane ręcznie. Tego rodzaju zabawki wyróżniają się na tle innych i łatwiej wzbudzają zainteresowanie dzieci. Ważny jest też materiał, z którego została wykonana zabawka. Jak podpowiada nazwa, powinna być przyjemna w dotyku. Odpowiedni materiał i faktura wspomagają rozwój sensoryczny dziecka. Z tego powodu ważne jest nie tylko to, z czego zabawka wykonana jest na zewnątrz, ale też to, czym jest wypełniona. Idealnie sprawdzą się materiały takie jak bawełna i włóczka akrylowa – z jednej strony są miłe w dotyku, a z drugiej na tyle wytrzymałe, aby przytulanka wytrzymała trudy zabawy czy wycieczki. Odpowiednie materiały zapewniają też to, że zabawka będzie bezpieczna dla dziecka. Dodatkową zaletą przytulanki będą – oczywiście – przyjemne kolory.

Dlaczego warto zdecydować się na przytulankę dla dziecka?

Ten rodzaj zabawki to uniwersalna „forma” znana od pokoleń. Każde dziecko w inny sposób traktuje swoją przytulankę, mimo że jej funkcję mogą pełnić różne przedmioty – koc, poduszka czy lalka, to jednak najbardziej utrwalonym rodzajem jest klasyczny miś. To rodzaj zabawki, który się nie starzeje i może towarzyszyć dzieciom od najmłodszych lat. Poszukując przytulanki dla dziecka, warto przypomnieć sobie ten, tak dobrze znany, dziecięcy motyw w nowoczesnej odsłonie. Połączenie klasycznej zabawki ze współczesną estetyką to coś, co trafi w gusta najmłodszych. Na misiach do przytulania jednak wybór się kończy – taką samą rolę mogą pełnić także szmaciane lale. W ich przypadku dopełnieniem prezentu może być drewniana kołyska.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl