Wielofunkcyjne mebelki dziecięce, czyli do czego mogą służyć drewniane stojaki?

0
Wielofunkcyjne mebelki dziecięce, czyli do czego mogą służyć drewniane stojaki?

Nie od dziś wiadomo, że wyobraźnia dzieci nie zna granic. Zabawkami dla nich mogą być nie tylko te przedmioty, którym z góry my - dorośli - przypisujemy taką funkcję. Nasze pociechy często włączają w swoje harce również i te elementy, które z zabawkami (z pozoru) nie mają nic wspólnego Jest tak na przykład z mebelkami, które nie muszą służyć jedynie celom użytkowym. Oprócz krzeseł, taboretów, regałów czy ławek, rolę wielofunkcyjnego mebla mogą pełnić także stojaki. Jak je wykorzystać? Do czego mogą służyć? O tym więcej w poniższym tekście.

Jak urozmaicić przestrzeń w pokoju dziecka, wykorzystując drewniane stojaki?

Proste przedmioty, które otaczają dziecko (meble, zasłony, elementy wystroju wnętrza), nawet jeśli nie będą szokowały kolorami i projektem, nie muszą być dla dziecka nudne. Wszystko zależy od naszej (i dziecięcej) kreatywności oraz od tego, jak te przedmioty przedstawimy. To doskonały sposób na uczenie dziecka myślenia ponad schematami. Wprowadzając je do świata wyobrażeń, rozbudzimy naturalną ciekawość otaczającej rzeczywistości. Dziecięce mebelki są jednym z lepszych narzędzi do "lekcji myślenia nieszablonowego".

Dziecięce mebelki w nowym wydaniu

Jak wykorzystać elementy pokoju do tworzenia "nowej przestrzeni"? Drewniane stojaki mogą (przykładowo) stać się elementem różnych zabaw, także tych, które dziecko samodzielnie lub razem z rodzicem wymyśli. Prostokątny stojak o dwóch podpierających go nogach i dwóch poprzecznych desek może być częścią toru przeszkód dla samochodzików czy samolotów, albo przemienić się w element miniaturowej sceny, na której wystawić można teatrzyk kukiełkowy. Ten sam stojak to także świetny narzędzie do tego, aby (przy pomocy bawełnianych sznurków lub pinezek) zawieszać na nim różne elementy. Przytwierdzić można na nim papier – wtedy dziecko zyska powierzchnie na przykład do malowania lub pisania. Wymienione pomysły to tylko kilka ogromnego wachlarza możliwości.  To, jak zostaną one wykorzystane, zależy tylko od pomysłowości i od zainteresowań dziecka. Świetnym uzupełnieniem stojaków są też inne meble (również wykonane z drewna). Mogą to być krzesełka, taborety, stoły, ławki bądź regały. Wprowadzając je do pokoju dziecka, otaczamy nasze pociechy naturalnym i przyjaznym materiałem.

Czym powinny charakteryzować się dziecięce meble?

Aby bezpiecznie wykorzystywać stojaki do różnych zabaw i aktywności, powinny one być przede wszystkim stabilne i solidnie wykonanie. Bezpieczne drewniane stojaki to takie, które posiadają zaokrąglone krawędzie i gładką powierzchnię. Warto pamiętać o tym, że im mniej "szalony" projekt, tym łatwiej będzie wkomponować meble w styl wnętrza, akcesoria wykonane z drewna pozwalają na to, by tworzyć przestrzeń dziecięcego pokoju niemal bez ograniczeń.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl