Bezpieczne zakupy

Krasnoludki jadą na ferie.  Wydłuża się czas realizacji zamówień do 7 dni!

Największe zalety zabawek ekologicznych dla dzieci

0
Największe zalety zabawek ekologicznych dla dzieci

Zabawki to nieodłączni towarzysze dzieciństwa. Dzięki nim nasze pociechy pobudzają swoją kreatywność oraz kształtują wyobraźnię i zdolności manualne. Dzięki zabawkom łatwiejsza staje się nauka pisania i liczenia, poznawanie kolorów czy materiałowych faktur. Radosny czas dzieciństwa przywołuje wspomnienia koników na biegunach, domków dla lalek, samochodzików czy ulubionych gier. Dlatego tak istotne jest, jakie zabawki wybierzemy dla naszego dziecka. Jest to wybór o tyle trudny, że sklepowe półki uginają się od plastikowych zabawek przyciągających uwagę dziecka intensywnymi kolorami, hałaśliwymi dźwiękami i nadmiarem funkcji. Na szczęście pośród nich można znaleźć zabawki drewniane, które dzięki swoim zaletom coraz częściej zamieszkują dziecięce pokoiki.

Bezpieczeństwo naszych dzieci

Zabawki ekologiczne są wykonane z naturalnych surowców, są  bezpieczne dla naszych dzieci i gwarantują bezpieczeństwo naszego środowiska. W przeciwieństwie do zabawek wykonanych ze sztucznego tworzywa nie zawierają żadnych substancji toksycznych, więc ze spokojem możemy je podarować dzieciom z alergią czy problemami skórnymi. Zabawki często lądują w ustach naszych małych pociech, co w przypadku zabawek ekologicznych nie stanowi zagrożenia ze względu na brak szkodliwych substancji i małych elementów, od których aż roi się w plastikowych zabawkach.

Trwałość

Zabawki drewniane to zabawki na lata. Bez problemu przetrwają dziecięce próby wytrzymałościowe, a w domach z kilkorgiem dzieci będą przechodzić z rąk do rąk. Podczas gdy plastikowa zabawka dawno rozpadnie się na kawałki, niejednokrotnie kalecząc malucha, drewniany odpowiednik przetrwa uderzenia i upadki z wysokości. Jeśli nie chcesz, by po kilku dniach od zakupu twoje dziecko płakało nad utraconą zabawką, zainwestuj w zabawkę ekologiczną wykonaną z naturalnego drewna.

Rozwój dziecka

Zabawki plastikowe często wyręczają nasze pociechy. Wystarczy jeden przycisk, by zabawka mówiła, śpiewała i atakowała kolorami. Tymczasem w zabawie powinno chodzić o samodzielne poznawanie świata i rozwijanie wyobraźni malucha. Dopasowywanie elementów, kręcenie zabawką, pukanie i stukanie rozwijają manualnie i dają nieskończone możliwości użytkowania. Dziecko samo decyduje, w jaki sposób się bawi i jakie role i funkcje spełniają jego zabawki.

Wybierając zabawki ekologiczne, nie tylko zapewniamy dziecku dobrą zabawę, ale zwracamy jego uwagę na ważne wartości, takie jak docenianie tego, co daje nam natura i dbanie o jej dobro. Dzięki takim wyborom nasze dziecko od najmłodszych lat będzie uczyć się współodpowiedzialności za świat, którego jest częścią.

Jeśli przekonuje Cię ta argumentacja, zapraszamy na zakupy ekologicznych zabawek w naszym sklepie online - https://krasnoludek.pl/pl/c/Zabawki-drewniane/1.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl