Jak wybrać puzzle dla dziecka?

0
Jak wybrać puzzle dla dziecka?

Układanie puzzli to jedno z ulubionych zajęć dzieci. Maluchy lubią głowić się nad dopasowaniem do siebie poszczególnych elementów, a powstała układanka potwierdza ich umiejętności. Dzięki puzzlom nasze pociechy ćwiczą zdolności manualne i kształtują wyobraźnię przestrzenną, trenują samodzielność i koncentrację. To doskonały sposób na naukę poprzez zabawę, która może trwać godzinami i wciągnąć do zabawy całą rodzinę. Na układanie puzzli nigdy nie jest za wcześnie. Ważne, abyśmy wybierając konkretne układanki, zwrócili uwagę na kilka istotnych szczegółów.

Odpowiednie do wieku dziecka

To bardzo istotny czynnik, który jest kluczowy przy wyborze puzzli dla dzieci. W zależności od tego, w jakim wieku jest dziecko, możemy zdecydować się na puzzle o konkretnym formacie, strukturze, przedstawiające postaci czy historyjki odpowiednie do wieku i zainteresowań malucha. Młodsze dzieci nie podołają skomplikowanym układankom, a ich zapał do zabawy szybko zostanie ostudzony. Dlatego tak ważne jest dostosowanie poziomu trudności puzzli do wieku i możliwości malucha. Zwróćmy też naszą uwagę na liczbę elementów w zestawie i zaczynajmy od tych składających się z kilkunastu puzzli, tak by dziecko chętnie sięgnęło po następne, być może trudniejsze układanki.

Względy bezpieczeństwa

Wybierając puzzle, zwróćmy też uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Ta cecha jest szczególnie ważna w przypadku najmłodszych dzieci, które ze względu na swój wiek bardzo często wkładają zabawki do buzi. Puzzle do układania dla dzieci powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów z odpowiednimi certyfikatami bezpieczeństwa. Ekologiczne, drewniane układanki, bez toksycznych substancji i brzydkiego zapachu są doskonałym wyborem, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie malucha. Pamiętajmy też o wielkości poszczególnych części układanki, tak by najmłodsi bez problemu mogli chwycić puzzla do ręki i dopasować do pozostałej reszty.

Układanie puzzli to świetna zabawa dla całej rodziny. Świadczyć może o tym fakt, że będąc już dorosłymi, chętnie sięgamy po ciekawe i coraz trudniejsze układanki. To, co znajdziemy na sklepowych półkach zachwyca wielkością, kolorami i tematyką. Jednak decydując się na konkretny produkt, pamiętajmy o najważniejszym: to my znamy nasze dziecko najlepiej i dzięki temu jesteśmy w stanie wybrać puzzle, które doskonale trafią w gusta naszej pociechy i będą bliskie zainteresowaniom malucha. Wtedy udana zabawa gwarantowana.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl