Dlaczego drewniane układanki są lepsze od plastikowych?

0
Dlaczego drewniane układanki są lepsze od plastikowych?

Dziecięcy świat zabaw mieni się od różnorodności kolorowych książek, bujanych koników, lalek i misiów, klocków, układanek i puzzli. Dzięki temu nasze dzieci mają możliwość pobudzać swoją kreatywność i ciągle na nowo odkrywać świat. Układanki i puzzle zajmują szczególne miejsce w zdobywaniu nowych, dziecięcych umiejętności. Dzięki nim nasze pociechy rozwijają swoje zdolności manualne, pobudzają wyobraźnię i odkrywają coraz to nowe sposoby zabawy. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem przeróżnych układanek, kolorowych i tych bardziej stonowanych, małych i dużych, plastikowych i drewnianych. Każde z nich znajdą swoich zwolenników, ale my dzisiaj zastanówmy się, dlaczego drewniane układanki są lepsze od tych plastikowych.

Siła w prostocie i bezpieczeństwie

W prostocie drzemie ogromna siła. To samo dotyczy drewnianych układanek, które pobudzają wyobraźnię i kreatywność dziecka. Mimo tego, że nic tu nie świeci i nie gra, nasza pociecha może spędzić nad taką układanką kilka godzin, zastanawiając się, który element pasuje do pozostałych części. Układanie drewnianych części w całość jest przy tym bezpieczne, bo zabawki te, wykonane z naturalnego drewna, są pozbawione toksycznych substancji.

Uniwersalność

Drewniane puzzle i układanki zainteresują zarówno tych starszych, jak i najmłodszych. Uniwersalność zabawek i mnogość sposobów budowania układanek sprawia, że dziecko nie jest znudzone zabawą, a wręcz przeciwnie, zaciekawione, co tym razem wykreuje jego wyobraźnia i jakie dzieło wyczaruje. Uniwersalności drewnianych układanek sprzyja ich wytrzymałość, która sprawia, że dzieci mogą się nimi bawić przez wiele lat.

Krasnoludkowe układanki

W asortymencie naszego sklepu również znajdą Państwo drewniane łuczki i układanki -"Drewniane puzzle i układanki". Warto zwrócić na nie uwagę, bo pozbawione instrukcji obsługi i ilustracji przedstawiającej całość układanki dostarczają dziecku dodatkowej motywacji, by pobudzać swoją kreatywność i poszukiwać własnych rozwiązań w tworzeniu unikatowego, dziecięcego dzieła.

Umożliwianie dziecku odkrywania własnego potencjału, pobudzania kreatywności i woli działania to jedna z najważniejszych umiejętności, jakie my, rodzice, możemy dać naszym dzieciom. Dziecko dwojąc się i trojąc nad drewnianą układanką, wykorzystuje umiejętność kojarzenia i spostrzegania, tworząc swoje własne, małe dzieło i opierając na nim poczucie własnej sprawczości i inteligencji. Inwestujmy w przyszłość naszego dziecka i dbajmy o jego mądry rozwój, bo to najwyższa wartość, jaką możemy mu podarować.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl